Polskie Studia Ezoteryczne. Konteksty. Tom VII serii Światło i Ciemność

Miło nam poinformować, że kolejna publikacja, która została przygotowana przy naszej współpracy – tym razem z Laboratorium Niedogmatycznej Duchowości Uniwersytetu Gdańskiego – ujrzała niedawno światło dzienne.
Jest to praca „Polskie Studia Ezoteryczne. Konteksty”, stanowiąca VII tom serii „Światło i Ciemność”. Tom został wydany nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktorami książki są Monika Rzeczycka i Izabela Trzcińska, językiem publikacji jest polski.
Książka jest już dostępna w księgarni internetowej wydawnictwa, zachęcamy do zapoznania się z nią!

swiatlo_i_cemnosc_7_16cm

 

Streszczenie:
Siódmy tom z serii, podobnie jak poprzednie, jest publikacją skierowaną przede wszystkim do humanistów, w których kręgu zainteresowań naukowych znajdują się zagadnienia związane z dziejami ezoteryzmu zachodniego. Przedstawiamy w nim szesnaście prac polskich uczonych, poświęconych różnym zjawiskom zachodniego ezoteryzmu, które wpisują się w trzy nurty badawcze: metodologiczny, historyczny i historycznoliteracki. Autorami artykułów są uczeni reprezentujący różne dyscypliny humanistyczne, takie jak literaturoznawstwo, historia, kulturoznawstwo, psychologia, socjologia i religioznawstwo.

Spis treści 

Zapowiedź pracy na stronie wydawnictwa

Sklep internetowy WUG

Polecamy także inne prace wydane przez Laboratorium Niedogmatycznej Duchowości Uniwersytetu Gdańskiego, szczególnie pozostałe tomy Serii. Niektóre z nich można pobrać w otwartym dostępnie ze strony internetowej Laboratorium.

Laboratorium-logo